Jdi na obsah Jdi na menu
 


Společenství rodin Bernartice n.O. - 8.5.2010

     Za deště přijely Lentilky do Bernartic nad Odrou, aby zde potěšily svými tanečky všechny, kteří se sešli v kulturním domě. I přes zradu techniky se Lentilky skvěle vypořádaly se skladbou Saxana, kdy hudba přeskočila o nějaký ten takt dopředu. Děvčata pokračovala dále svůj tanec a dokončila skladbu jakoby k ničemu nedošlo.

     Druhá skladba Popelka již proběhla bez jakýchkoliv defektů a zaváhání. Taneček již mají děvčata zažitý, předvedla ho v klidu a přidala i zpěv, jak jsou zvyklá v tělocvičně při nácviku. Závěrem pak Popelky rozdaly všem přítomným ženám krásné motýlky.

     V programu jsme dále mohli sledovat Základní uměleckou školu z Nového Jičína ve třech skladbách, kdy několik děvčat a jeden mladík předvedli profesionální taneční výstup. Naše děvčata nehnutě pozorovala krkolomné taneční až atletické kreace jediného tanečníka, který předváděl i obraty ve vzduchu. Celá skupinka z Nového Jičína nakonec roztleskala publikum. 

     Závěrem jsme mohli vidět tanec indický, který nám předvedla mladá žena oblečená a nalíčená v patřičném kostýmu.

     Naše děti se během akce skvělě pobavily, s jednou z pořadatelek si také zatančily a mohly si zahrát na hudební nástroje - tibetské mísy, bubínky a jiné. Podívejte se na to s námi.